Григор Димитров и Иржи Лехечка играят при резултат 5:3 във втория

...

НА ЖИВО: Григор Димитров - Иржи Лехечка 5:3

Григор Димитров и Иржи Лехечка играят при резултат 5:3 във втория си мач от Мастърс шампионата в Монте Карло. На Gong.bg ще проследим най-интересното от срещата.

ПЪРВИ СЕТ:

1:0 Ранен пробив за Гришо! Българинът стартира доста мощно срещата и се възползва от неуверената игра на Лехечка, с което рано-рано реализира пробив.

1:1 Григор стартира с неточност разиграването си, само че по-късно вкара доста мощен сервис и след дълго разиграване стигна до 15:15. Хасковлията обаче прати топка в навън, а по-късно Лехечка удари в мрежата и се стигна до 30:30. Младият чех стигна до късмет да върне пробива и това стана факт след двойна неточност на българина.

1:2 Лехечка бързо стигна до 40:0 след отлични сервиси. Чехът завоюва гейма, допускайки Гришо да вземе единствено една точка.

2:2 Хасковлията отговори уместно с гейм на 0 при собствен сервис.

2:3 Иржи Лехечка също не позволи изненада, макар че геймът потегли 15:15. Чехът взе три поредни точки и сграбчи гейма.

3:3 Григор стартира мъчно гейма, който се завърза при 30:30. След това обаче българинът вкара прекрасен сервис и взе точка за 40:30, след което последва още едно малко разиграване, при което Гришо излезе победител.

4:3 Хасковлията взе 30:0 преднина при сервис на Лехечка. Григор получи брейк пойнт при 40:30, а след едно магическо отиграване той за повторно съумя да пробие съперника си.

5:3 Гришо още веднъж стартира мъчно затвърждаването на пробива, като изостана с 15:30, а по-късно Лехечка получи два шанса, с цел да върне пробива. Григор отрази първия с директна точка от сервис, а по-късно стигна до тъждество 40:40. Първата българска ракета сподели солидна игра и съумя да завоюва гейма и по този начин да затвърди пробива.